Vinylové podlahy

Vinylové podlahy v dílcích k lepení

Laminátové podlahy

Dřevěné podlahy

Korkové podlahy

 

Vinylové podlahy

Potřebujete zkombinovat vlastnosti PVC podlahy a nemít prořez jako z role? Vyberte si podlahu z vinylu.
Vinylová podlaha je heterogenní podlahová krytina z tvrzeného PVC, složená z několika na sebe nalisovaných vrstev. Na vrchní vrstvě je fotografický dekor chráněný transparentní nášlapnou vrstvou. Kvalitní vinylové podlahy jsou chráněny PUR ochrannou vrstvou, která zabraňuje špinění a ulehčuje údržbu. Vinylové podlahy se vyrábějí ve formě samostatných PVC lamel určených k celoplošnému lepení k podkladu, nebo jako plovoucí podlaha. Všechny varianty jsou vhodné pro použití podlahového topení. Vinylové lamely se výborně hodí do členitých prostor a chodeb, neboť u nich nevzniká téměř žádný prořez na rozdíl od PVC v rolích.
Vinylové podlahy jsou rozměrově stabilnější a pocitově teplejší oproti laminátové podlaze a hlavně odolné vůči vlhkosti a vodě. Díky celoplošnému lepení a charakteristiky samotného materiálu docílíte skvělé akustiky v místnosti. S vinylovou podlahou získáte dokonalý komfort při chůzi a oceníte snadnou údržbu.

 

Vinylové podlahy v dílcích k lepení

 

Laminátové podlahy

U výběru laminátové podlahy se především zaměřte na její kvalitu. Laminátová podlaha s extrémně nízkou odolností proti oděru vám stěží udělá radost. Kvalita laminátové podlahy je určena dvěma základními parametry materiálu:

  • odolnost laminátové podlahy při zatížení
  • tzv. hodnota oděru laminátové podlahy
Výrazný vliv na kvalitu laminátových podlah mají také nosná deska a zámkový systém. Většina laminátových podlah se pokládá jako "plovoucí" podlaha, to znamená, že je položena na horní části stávajícího povrchu, aniž by byla nějak spojena s podkladem. Jednotlivé díly se spojují pomocí tzv. zámků. Mezera u zdi je zakryta soklovou podlahovou lištou, která je sladěna k materiálu laminátové podlahy

 

Dřevěné podlahy

Rozhodujete se, jaký typ dřevěné podlahy je nejvhodnější? Zda zvolit tradiční dubovou podlahu, dýhovanou či třívrstvou dřevěnou podlahu anebo podlahou s rustikálním vzhledem? Dřevěné podlahy představují plnohodnotnou alternativu v porovnání s jinými podlahovými materiály. Kvalitní podlaha vám poskytne trvalou hodnotu na velmi dlouhou dobu. Na výběr jsou světlé nebo tmavé varianty dřevěných podlah.
Důležitou otázkou při výběru podlahy je, co od své nové dřevěné podlahy očekáváte. Rodiny s dětmi mají jiné požadavky na dřevěnou podlahu než jednočlenné domácnosti. Dřevěné podlahy jsou dnes zcela běžně pokládány ve všech typech místností a splní všechny požadavky klientů. Dřevěná podlaha by měla udávat tón celé místnosti, být základním prvek, který bude už jen doplněn vhodnými textiliemi a nábytkem.

Korkové podlahy